1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Kto jest online

18-01-21

Projekty

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MEiN oraz MZ dzieci uczęszczające do klas I – III, od 18 stycznia 2021 r. rozpoczynają naukę w trybie stacjonarnym.
Zajęcia będą odbywały się według dotychczasowego planu z zachowaniem wytycznych sanitarnych MEiN, MZ oraz GIS.
Przyprowadzanie oraz odbiór dzieci odbywać się będą według wcześniej ustalonych zasad.
Poniżej dostępna jest Instrukcja bezpieczeństwa podczas działalności Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie funkcjonującej w czasie stanu epidemicznego związanego z COVID-19.
Mariusz Lempek

klasa vi e 20201229 2026607783Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień. Spotkanie wigilijne w klasie VI e odbyło się on-line tuż przed przerwą świąteczną. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców nie zabrakło na nim śpiewania kolęd , składania życzeń , prezentacji kartek świątecznych i własnoręcznie upieczonych pierników, a nawet gry na instrumentach.

Zdjęcia

Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy IIIa nauczyli się redagować życzenia świąteczne w języku angielskim. Piękne, własnoręcznie przygotowane kartki  z życzeniami będą znakomitym elementem wystroju pokoju, a może trafią do kogoś z rodziny lub przyjaciół?

Merry Christmas everyone!

Zdjęcia

Uczniowie klas V, VII i VIII przygotowali cykl świątecznych lekcji online w języku angielskim. Wszystkie lekcje oparte były na słownictwie związanym z zimą i Świętami Bożego Narodzenia. Podczas zajęć można było zobaczyć prezentacje na temat tradycji świątecznych w krajach anglojęzycznych, posłuchać kolęd oraz rozwiązać quizy i zimowe zagadki.

Zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowanie muzyką” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Spośród nadesłanych stu sześćdziesięciu trzech prac w puli najlepszych znalazło się sześć prac dzieci uczęszczających do klas 0-III oraz dziesięć rysunków uczniów klas IV-VI. Wyróżnienie otrzymali Kacper Koziatek i Eliasz Grabowski- uczniowie klasy IV c. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Zdjęcia

Uczniowie klas VI i VII podczas przedświątecznych lekcji języka polskiego omawiali „Opowieść wigilijną”. Jako zadanie podsumowujące zmagania z książką, mieli możliwość przygotowania kilku prac projektowych. Część uczniów zrobiła makiety przedstawiające wybrane przez siebie sceny z utworu, inni robili zakładki, kartki i kalendarze świąteczne inspirowane historią Ebenezera Scrooge’a czy też lapbooki. Dla wielu uczniów lektura stała się inspiracją do stworzenia niesamowitych projektów.

Zdjęcia

Podczas lekcji techniki uczniowie klas IV wykonywali szopki bożonarodzeniowe.  Ich dzieła powstawały z patyczków laryngologicznych oraz innych materiałów użytku codziennego. Dzięki takim pracom  kultywujemy tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Przepiękne szopki  zapewne zdobią domy ich twórców i tworzą niezwykły klimat nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły nie próżnują w czasie zdalnej nauki. Aktywnie biorą udział we wszystkich konkursach plastycznych. A efekty ich pracy są doceniane przez organizatorów. W konkursie plastycznym "Dobrze się czuję, śmieci segreguję" organizowanym przez firmę Novago, nasi artyści zajęli wszystkie główne miejsca. Julita Szymańska kl. IV b - I miejsce , Dominika Mańkowska kl. VII c - II miejsce, Oliwier Wiśniewski kl. IV c - III miejsce. GRATULUJEMY

Zdjęcia

Uczniowie klas IV i VI na lekcji plastyki wcielili się w rolę rzeźbiarzy. Tworzyli swoje dzieła z plasteliny i foli aluminiowej. Rezultaty ich pracy są zaskakujące.